Spinki do mankietów z malachitem – srebro 925

435,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 435,00 .

Srebrne spinki do mankietów z malachitem

Dostępność: Na stanie

Spinki do mankietów z malachitem – srebro 925

Spinki do mankietów z kamieniami, w których klasyczna elegancja łączy się z charakterystycznymi, przepięknymi zielonymi odcieniami malachitu ułożonymi w naturalne dla tego minerału pasma: od jasnozielonego po intensywną butelkową zieleń. Każda para spinek jest niepowtarzalna dzięki tej unikatowej strukturze kamieni, które oprawione w srebro pr. 925 tworzą elegancki i wysmakowany dodatek do męskiego stroju. To propozycja dla mężczyzn ceniących ponadczasową klasykę i tradycyjną jubilerską jakość w połączeniu z akcentem kolorystycznym w odcieniach szlachetnej zieleni.

Dane:

  • oprawy spinek: srebro pr. 925,
  • kamienie: naturalne malachity,
  • średnica spinek: fi 12,5 mm,
  • masa srebra w parze: 5,08 g,
  • ręczne wykonanie,
  • opakowanie: pudełeczko jubilerskie.

Właściwości prozdrowotne malachitu

Malachit jest kamieniem, który od wieków pojawia się w tradycjach naturalnego leczenia i pracy z minerałami jako wsparcie dla różnych aspektów dobrostanu, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego. W alternatywnej literaturze przypisuje mu się właściwości wspierające detoksykację organizmu i układ krążenia, co ma sprzyjać poprawie przepływu krwi oraz ogólnej witalności. Wskazuje się także na jego potencjał w łagodzeniu stanów zapalnych, wspieraniu mobilności stawów i redukowaniu bólu, zwłaszcza jeśli kamień jest stosowany w kontekście medytacyjnym lub relaksacyjnym.

W kontekście tradycji naturalnych malachit łączony jest również z detoksykacją organizmu i wsparciem w usuwaniu toksyn, co poprzez ogólne uspokojenie napięcia i poprawę samopoczucia może działać kojąco w sytuacjach stresowych.
Choć większość tych zastosowań nie ma potwierdzenia w medycynie konwencjonalnej, postać malachitu w biżuterii jako element natury może wpływać na poczucie harmonii i komfortu estetycznego, co samo w sobie ma wartość w codziennym noszeniu eleganckich dodatków.

Kontekst socjologiczno‑kulturowy

Malachit był ceniony już w starożytności w Egipcie, Chinach i Europie za swój intensywny, zielony kolor i dekoracyjne pasma. Używano go w biżuterii, amuletach i inkrustacjach pałacowych, kojarząc z ochroną, bogactwem i prestiżem. W XIX wieku był popularny w dekoracjach w stylu wiktoriańskim, a w sztuce secesyjnej służył jako materiał dekoracyjny w meblach i zegarach. Dziś malachit w biżuterii pozostaje symbolem wyrafinowanego gustu, naturalnego piękna i ponadczasowej elegancji.

Spinki do mankietów z malachitem – rzemiosło i szlachetne materiały

Każda para spinek z malachitem powstaje ręcznie w naszej pracowni, z zachowaniem najwyższych standardów sztuki złotniczej. Kamienie są zakute w srebro pr. 925, co gwarantuje trwałość i elegancję na lata. Zdjęcia prezentowane w ofercie przedstawiają dokładnie tę parę, którą otrzymasz – nie są to wygenerowane grafiki ani popularnie stosowane w sklepach online rendery lecz rzeczywiste fotografie, dzięki którym możesz rzetelnie ocenić unikatowy wzór kamieni.

Spinki do mankietów z malachitem w srebrze pr. 925 – widok z góry

 

Spinki na zamówienie to nasza specjalność od lat. Zarówno te awangardowe, jak i klasyczne modele ze srebra i kamieni, w które z przyjemnością zaopatrujemy dbające o każdy detal (i to dosłownie) salony mody męskiej. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do składania zapytań nie tylko osoby, które szukają dla siebie eleganckich dodatków, lecz również firmy, zwłaszcza zajmujące się szyciem na miarę. Chętnie przygotujemy ofertę współpracy 🙂

 

GPSR

Producent:
TRYB Witold Chudzik
ul. Przemysłowa 41/13
61-541 Poznań
tryb@tryb.com.pl

Koszyk
Przewijanie do góry