IFFJOLK - SREBRNY SMOK

Nowy

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

3 400,00 zł

Add to wishlist

Więcej informacji

Smoków nie należy lekceważyć. Nawet tych najmniejszych... Iffjolk zbudzony przez osypujące się, naruszone stopą intruza monety, łypie spode łba w Twoim kierunku ze wściekłością w spojrzeniu...

Węszy...

Uciekasz, czy wolisz zamrzeć w bezruchu w nadziei, że Cię nie zauważy? To Twoja decyzja... ale wiedz, że potrafi poruszać się z zadziwiającą prędkością...
Iffjolk, choć niewielkich rozmiarów, w obronie skarbu zdolny jest, wzbijając tumany złotego pyłu, zaatakować znacznie większego od siebie przeciwnika.

Smok - Iffjolk - jest miniaturową rzeźbą wykonaną główniej mierze z części zegarków mechanicznych. Powstał na podstawie autorskiego pomysłu i projektu. Jaskinia skarbów została ręcznie wyrzeźbiona w metalu, choć również zawiera elementy czasomierzy.

Oprawa pracy jest ze srebra. Została wykonana ręcznie na podstawie dekielka od koperty XIX wiecznego zegarka kieszonkowego marki Qualite Salter, który został poddany przeróbkom i renowacji: dolutowany podwyższony rant, oczko i krawatka, został uzupełniony ubytek graweru. Po obróbce szlifierskiej i polerskiej oprawa została spatynowana oraz raz jeszcze przepolerowana.


Próba srebra: 875. Jest to historyczna próba występująca zwłaszcza w kopertach XIX wiecznych zegarków kieszonkowych.


Waga srebra pr. 875 w wyrobie: 14,8 g
Waga całej pracy: 40,7 g
Średnica pracy: 50 mm

Jeden jedyny taki egzemplarz. Praca jest unikatowa.

Na tylnej stronie krawatki ma wybitą przez urząd probierczy próbę srebra oraz sygnaturę - zarejestrowany imiennik twórcy.

Do nabywcy pojedzie w pudełeczku jubilerskim oraz wyposażona w dokumentację - Certyfikat Oryginalności z insertem w postaci opisu tej konkretnej pracy.

Zdjęcia pokazują pracę, zarówno jej awers, jak i rewers oraz kilka ujęć z newralgicznych etapów procesu rzeźbienia samego smoka.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

IFFJOLK - SREBRNY SMOK

IFFJOLK - SREBRNY SMOK

Napisz opinię