Jesteśmy zafascynowani doskonałością mechaniki zegarów. Ich precyzja działania, finezja budowy i piękno formy są dla nas inspiracją i wskazówką, jak tworzyć miniaturowe dzieła sztuki użytkowej.

Niektórzy mówią o nas, że jesteśmy czarodziejami, ponieważ harmonijnie łączymy w sobie kilka profesji: zegarmistrza, bo potrafimy wykonać zegarek, złotnika i jubilera, bo tworzymy wyszukaną biżuterię, którą kunsztownie oprawiamy w szlachetne metale, używamy kamieni i pereł oraz artysty – własnoręcznie rzeźbimy i tworzymy swoje dzieła sztuki, które stanowią części składowe biżuterii. Co więcej: wszystkie te umiejętności - zegarmistrzowskie, złotnicze i artystyczne potrafimy płynnie połączyć z darami natury. W naszych pracach pojawiają się zatopione w żywicy naturalne liście, kwiaty, kora, dzięki czemu delikatnie muskamy i tę pierwotną, wyczuloną na piękno przyrody wrażliwość odbiorców naszych prac.

Nasze talenty, wiedza, umiejętności i osobiste predyspozycje wsparte są solidnym zapleczem warsztatowym. W pracowni posługujemy się wysokiej klasy narzędziami z jednej strony a z drugiej - wykorzystujemy doskonałe materiały - wszystko po to, by nasze prace były nie tylko piękne i najwyższej jakości, ale i trwałe.

Chętnie czerpiemy z tradycji i dorobku kultury, ale nie na ślepo. Redefiniujemy pojęcia i szukamy własnych dróg. Wyrastamy ze stylistyki Steampunk, która bierze się z fascynacji wiekiem XIX, epoką pary i elektryczności, kiedy maszyny miały być nie tylko użyteczne, ale również i piękne. Stąd bierze się nasz zachwyt nad urodą i precyzją trybów i innych części zegarków mechanicznych. Ale nurt Steampunk traktujemy jako początek. Kroplę, która padła na żyzny grunt naszej wyobraźni i pozwoliła wykiełkować wielu nieszablonowym pomysłom i wypracować własny styl: miejscami klasyczny, ale z nutką nowoczesności. Tradycyjny, nawiązujący do różnych epok w sztuce, ale mimo wszystko lekki i świeży, bez przeładowania. Za to... charakterystycznie mechaniczny, niekiedy wręcz industrialny.

W TRYBie wszystko wykonuje się własnymi rękami. Autorskie pomysły, aranżacje, przygotowanie elementów, wykonanie dzieła i oprawy oraz utrwalenie motywu w żywicy a nawet oddanie gotowej biżuterii do rąk klienta – na każdym z tych etapów wkładamy cząstkę siebie i dzielimy się z Tobą pozytywną energią i naszą pasją twórczą. Bez przerwy się rozwijamy, poszukujemy nowych rozwiązań i podnosimy poprzeczkę – zarówno sobie, jak i swoim marzeniom i wyzwaniom. Kto nie idzie naprzód, ten się cofa. A my śmiało patrzymy w przyszłość – mamy bogate portfolio, zaskarbiliśmy sobie przychylność wielu klientów, jesteśmy zauważani w prestiżowych konkursach. A przed nami ciągle nowe zadania, realizacja indywidualnych życzeń klientów, wystawy, targi, konkursy. Stąpamy twardo po ziemi, ale mamy odwagę realizować swoje wizjonerskie pomysły.

TRYB nie istnieje bez naszych fanów i klientów. To Ty nakręcasz tę machinę i dzięki Tobie TRYB chodzi jak w zegarku. Dziękujemy za zaufanie, za zamówienia, za dobre słowa oraz docenienie naszych umiejętności i z radością bierzemy za rogi kolejne tematy!

*

Anna i Witold Chudzik TRYB - artyści złotnicy tworzący biżuterię autorską z mechanizmów zegarków

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password