MERCEDES SSK

Nowy

Add to wishlist

Więcej informacji

Roadster wzorowany na Mercedesie SSK z 1928r. Powiększony względem oryginału widlasty silnik daje więcej wrażeń nawet dla wytrawnych kolekcjonerów ;) Auto zostało wykonane z części zegarków, np korpus modelu jest ze wskazówki od większego czasomierza, błotniki ze sprężyn napędowych najmniejszych, damskich mechanizmów zegarków, koła to koronki do nakręcania zegarków naręcznych...

Sceneria iście sielankowa: pola, mostek, strumyk pod mostem, brukowana droga, drzewo, płotek - wszystko również wykonane ręcznie, po części z zegakowych komponentów, choć nie wyłącznie.

Wykończenie i zabezpieczenie pracy: żywica.

Oprawa jest zrobiona z zabytkowej koperty zegarka kieszonkowego, prawdopodobnie właśnie z okresu, gdy takie pojazdy przemierzały drogi i bezdroża.

Praca jest sygnowana na oprawie (cechownik wybity ręcznie u dołu oprawy - znak widać na ostatnim zdjęciu prezentującym rewers pracy) . 

Rewers medalionu również dekoracyjny - ozdobiony ładną tarczą zegarka kieszonkowego z epoki, wskazówkami oraz fasetowanymi kryształami w kolorze szampana, a następnie wykończony na gładko przejrzystą żywicą.

Jeden jedyny taki egzemplarz. Praca jest unikatowa.

Długość całkowita wisiorka: 76mm

Średnica całkowita oprawy: 53mm

Waga: 79g

PRACA SPRZEDANA.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

MERCEDES SSK

MERCEDES SSK

Napisz opinię