Stworzenie Adama naszyjnik ze srebra, jedwabiu i części zegarków
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Stworzenie Adama - naszyjnik

Czy nowy umysł zrozumie i zaakceptuje nasze działania?

Czy może odkryje własną drogę i opuści nasze wyobrażenie raju?

Ilość


Oto „Adam” - TRYBowa adaptacja najczęściej powielanego malowidła religijnego wszech czasów (jak to określa Wikipedia: „iconic of humanity” ) Choć Michał Anioł namalował swoje dzieło w latach 1508-11, to do dzisiaj można wycisnąć z niego nowe treści.

I tak oto jesteśmy w trakcie wykładniczego wzrostu cywilizacji, ogromnego postępu nauki, dobrobytu, ale też nędzy, wojen i zniszczeń środowiska naturalnego. Obecnie mamy moc, by się unicestwić, ale też coś stworzyć... i to odwieczne marzenie ludzkości o stworzeniu rozumnego bytu może się ziścić (nieważne, czy organicznego, czy sztucznego). Czuję, że jesteśmy u progu tego momentu, kiedy to „ludzki bóg” powoła rozumną istotę... ale, czy na swoje podobieństwo?

Czy nowy umysł zrozumie i zaakceptuje nasze działania?

Czy może odkryje własną drogę i opuści nasze wyobrażenie raju?

Jak bardzo zadufanym i aroganckim gatunkiem jesteśmy, skoro marzy nam się podbijanie kosmosu i kreacja nowych świadomości podczas, gdy dobijamy samych siebie i własną planetę?

Czy i czego nauczymy się od nowej „zabawki”?...

Adam jeszcze się wyleguje, ale zaraz powstanie i pewnie pokaże nam coś, czego się nikt nie spodziewa. W tej warstwie praca nawiązuje do utworu Stanisława Lema: „Golem XIV”.

Naszyjnik powstał z myślą stworzenia (nomen omen :) ) kolekcji kilku, może kilkunastu prac połączonych wspólnym motywem zależności człowiek-maszyna oraz nawiązujących do przełomowych dla ludzkości dzieł sztuki. Przełomowych również dla nas, gdyż każda z tych realizacji mobilizuje nas do wkroczenia na nowe ścieżki rozwoju i podniesienia sobie poprzeczki.

Wcześniejszą pracą, która znajdzie się w tej kolekcji jest @„Pierwsze Przejście”, które przygotowaliśmy na ubiegłoroczny festiwal SREBRO w Legnicy.

Ponieważ ma powstać kolekcja – naszyjnik nie jest na sprzedaż.

W projekcie wykorzystaliśmy m.in. złocone srebro oraz oksydowane srebro, japoński jedwab shibori, części zegarków. Ręka Twórcy została przygotowana przez Stanisława Czarneckiego z @Stanleysstudio, którego zaprosiłem do współpracy.  

*

 

Opis

Kolekcja
Mechaniczne Miniatury
Kolor
srebrne
szare
zielone
złote
Oprawa
Srebro

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password