elficki naszyjnik ze srebra
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Ręcznie robiony wisior inspirowany zawieszką Arweny

Ilość

Wyobraź sobie baśniowy ślub dwóch elfów żywcem przeniesiony z realiów "Władcy Pierścieni" do naszego świata? Niemożliwe? Możliwe. Co więcej, były to najpiękniejsze zaślubiny, na jakich mieliśmy przyjemność być. Przez Państwa Młodych będących prywatnie naszymi dobrymi znajomymi zostaliśmy poproszeni o przygotowanie kilku biżuteryjnych detali: obrączek, spinek do mankietów dla Pana Młodego oraz wisiorka. 

Nie ukrywam, że to właśnie zawieszka była największym wyzwaniem. Po prostu za nic w świecie nie chciałam zrobić jej kropka w kropkę identycznej, jak ta, którą nosiła Arwena. Od kopii (zazwyczaj nieciekawych jakościowo) pękają w szwach serwisy aukcyjne. My oczekujemy od naszych prac czegoś więcej. Dlatego zamiast kryształowej Gwiazdy Wieczornej postanowiłam się skupić na kobiecie i w sercu wisiora umieściłam postać dumnej, pewnej siebie elfki o pełnej, powabnej sylwetce. 

Zawieszkę zrobiłam krok po kroku. Najpierw wywalcowałam srebro na solidną blachę i przeciągnęłam na drut o potrzebnej mi średnicy. Starannie wycięłam poszczególne elementy piłką włosową, wyszlifowałam je i wypolerowałam. Wytrwale i z odpowiednią siłą wyżłobiłam strukturę tła , rowek po rowku rylcem w srebrze a płatki kwiatu wygięłam ku elfce, aby ją metaforycznie chroniły, opiekuńczo osłaniały, na tyle jednak subtelnie, by nadal pozostawiały ją wolną i niezależną. Może nawet ciut bezwstydną... czego jednak miałaby się wstydzić istota znająca swoją wielką wartość? To jest coś czego nie wolno przytłaczać. Maciupka postać dumnej elfki została odlana na podstawie mojej odręcznej rzeźby, którą wycięłam jakiś czas temu w wosku. Korona jest zrobiona ręcznie z cieniutkiej blachy srebrnej i pozłocona. 

Lutując kolejne przygotowane elementy, krok po kroku powołałam do istnienia ten wisior, który naładowany dobrą, kobiecą energią, siłą i miłością trafił w ręce i na szyję niezwykłej dziewczyny. Kropką nad i lub może raczej kroplą pod stopami Królowej Elfów jest fasetowany kryształ górski - kamień posiadający moc neutralizacji negatywnej energii i oczyszczania aury. Wyswobadza ciało, umysł i duszę z niepokoju i stresu, zmieniając złą energię w dobrą. 

Praca jest unikatowa, wykonana w jednym egzemplarzu. 

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password