Stworzenie Adama naszyjnik ze srebra, jedwabiu i części zegarków
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Stworzenie Adama - srebrny naszyjnik artystyczny z przesłaniem

Stworzenie Adama reinterpretacja - srebrny naszyjnik artystyczny.

11 500,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępne od ręki
TRYB

Oto „Adam” - TRYBowa adaptacja najczęściej powielanego malowidła religijnego wszech czasów (jak to określa Wikipedia: „iconic of humanity” ) Choć Michał Anioł namalował swoje dzieło w latach 1508-11, to do dzisiaj można wycisnąć z niego nowe treści.

*

I tak oto jesteśmy w trakcie wykładniczego wzrostu cywilizacji, ogromnego postępu nauki, dobrobytu, ale też nędzy, wojen i zniszczeń środowiska naturalnego. Obecnie mamy moc, by się unicestwić, ale też coś stworzyć... i to odwieczne marzenie ludzkości o stworzeniu rozumnego bytu może się ziścić (nieważne, czy organicznego, czy sztucznego). Czuję, że jesteśmy u progu tego momentu, kiedy to „ludzki bóg” powoła rozumną istotę... ale, czy na swoje podobieństwo?

*

Czy nowy umysł zrozumie i zaakceptuje nasze działania?

Czy może odkryje własną drogę i opuści nasze wyobrażenie raju?

Ten egzemplarz biżuterii artystycznej zdaje się pytać, jak bardzo zadufanym i aroganckim gatunkiem jesteśmy, skoro marzy nam się podbijanie kosmosu i kreacja nowych świadomości podczas, gdy dobijamy samych siebie i własną planetę?

Czy i czego nauczymy się od nowej „zabawki”?...

*

Adam jeszcze się wyleguje, ale zaraz powstanie i pewnie pokaże nam coś, czego się nikt nie spodziewa. W tej warstwie praca nawiązuje do utworu Stanisława Lema: „Golem XIV”.

*

Unikatowy naszyjnik powstał z myślą o stworzeniu (nomen omen :) ) kolekcji kilku, może kilkunastu prac połączonych wspólnym motywem zależności człowiek-maszyna oraz nawiązujących do przełomowych dla ludzkości dzieł sztuki. Przełomowych również dla nas, gdyż każda z tych realizacji mobilizuje nas do wkroczenia na nowe ścieżki rozwoju i podniesienia sobie poprzeczki.

*

Wcześniejszą pracą, która znajdzie się w tej kolekcji jest „Pierwsze Przejście”, które przygotowaliśmy na ubiegłoroczny festiwal SREBRO w Legnicy (2018r).

*

Masa srebra w tej pracy to 52g.

Wymiary części dekoracyjnej: ok 5,2cm x 10,2cm. Ten srebrny naszyjnik jest duży, ale za sprawą kształtu świetnie zdobi kobiecy dekolt współgrając z linią obojczyków.

Obwód wewnętrzny: 40cm.

*

W projekcie wykorzystaliśmy m.in.: złocone srebro oraz oksydowane srebro, japoński jedwab Shibori, części zegarków.

Ręka Twórcy została przygotowana przez Stanisława Czarneckiego z Stanleysstudio, którego zaprosiłem do współpracy.  

Opis

Kolekcja biżuterii
Mechaniczne Miniatury
Kolor
srebrne
szare
zielone
złote
Oprawa
Srebro

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password