Oksydowany srebrny naszyjnik z ważką i perydotami
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Oksydowany srebrny naszyjnik z ważką i perydotami

Ważka naszyjnik z oksydowanego srebra z perydotami.

3 250,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępne

Unikatowy, ręcznie robiony naszyjnik z ważką i naturalnymi perydotami. Oprawa zawieszki w fantazyjnym kształcie nawiązującym do wzoru wewnątrz została zrobiona ze srebra wysokiej próby, a następnie wykończona częściowo poprzez szczotkowanie a częściowo polerowanie. Ciemny kolor metalu szlachetnego nadaliśmy w procesie oksydowania. 

W centralnym punkcie tego oryginalnego naszyjnika znajduje się ważka o jasnozielonych skrzydełkach. Wdzięczny owad został zrobiony ręcznie. Zwróć uwagę na jej delikatny korpus - to wyjątkowo piękna, ponad stuletnia wskazówka zegarka. W tle znajduje się prawdziwy, choć specjalnie przeze mnie przygotowany liść. Podobnie zresztą, jak w dwóch listkach po bokach zawieszki ozdobionych sprężynami napędowymi pochodzącymi z czasomierzy. Bardzo lubimy łączyć w biżuterii motywy biologiczne z technicznymi, ponieważ jednym z naszych ulubionych materiałów w pracowni są mechaniczne części pochodzące ze starych zegarków. Również i w tej ozdobie wykorzystaliśmy takie elementy. Głęboko wierzymy, że natura oraz kultura/technologia mogą harmonijnie koegzystować we współczesnym Świecie. Znalezienie złotego środka jest co prawda bardzo trudne - wymaga mądrości, zaangażowania i wyszukiwania najlepszych rozwiązań pozwalających ludziom wieść żywot jak najmniej obciążający dla środowiska. Mimo to, uważamy, że jest możliwe. Elementy zawierające liście oraz części zegarków zostały zabezpieczone przejrzystą żywicą, która chroni wzór przed zgnieceniem. 

Dodatkowymi ozdobami tego nieco secesyjnego naszyjnika są kamienie. Tuż pod ważką znajduje się zielony onyks. Jeszcze niżej podwieszony jest fasetowany naturalny perydot. Również łańcuszek został ozdobiony tymi jasnozielonymi kamieniami szlachetnymi: dwa z nich zostały zakute po obu stronach ozdoby, a kolejny stanowi zakończenie przedłużki. Warto wspomnieć, iż ta praca jest wykonana od podstaw w naszej pracowni, co czyni ją zupełnie wyjątkową. Nawet ogniwka łańcuszka oraz zapięcie są zrobione ręcznie z drutu (który także zrobiliśmy sami). Rewers wisiora został ozdobiony subtelnym, roślinnym wzorem wyciętym ręcznie piłką włosową. 

*

Kilka słów o kamieniach:

Perydot to ceniony kamień szlachetny będący rzadką odmianą oliwinu w pięknym wiosenno - zielonym kolorze. W medycynie niekonwencjonalnej uważa się, że kamień ten neutralizuje toksyny, oczyszczając tym samym organizm, przyspiesza przemianę materii oraz procesy rekonwalescencji. Niektórzy twierdzą, iż jest to kamień obfitości, zwłaszcza tej duchowej. Ciekawostką jest to, iż występuje nie tylko na Ziemi, ponieważ znaleziono go w próbkach pyłu kosmicznego z sondy Stardust.

Onyks zielony to kamień szlachetny - dokładniej to odmiana chalcedonu o głębokiej, zielonej barwie. Ma naturalny półprzezroczysty odcień. Uchodzi za minerał wspomagający wewnętrzną równowagę i siłę chroniąc uczucia noszącej go osoby. 

*

Szczegółowe informacje o realizacji:

Masa srebra pr. 925: 23,4 g

Wykończenie: szczotkowane, oksydowane (powierzchniowo przyciemnione)

Długość: 42 cm + regulacja pozwalająca na uzyskanie dodatkowych 3 cm.

Szerokość zawieszki (mierzona na wysokości czubków listków) - ok. 9 cm

Najważniejsze materiały: srebro, kamienie szlachetne, liście, pigmenty, metalowe części zegarków, żywica.

*

Ten naszyjnik jest unikatem. Został wykonany w jednym egzemplarzu. 

Do nabywcy pojedzie spakowany w pudełeczko jubilerskie.

Opis

Kolekcja biżuterii
Naturals
Kolor
szare
zielone
Oprawa
Srebro

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password