Męski naszyjnik młot Thora
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Męski naszyjnik Młot Thora Mjolnir

Unikatowy męski naszyjnik z młotem Thora

1 350,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępne od ręki
TRYB

Mjølner czyli „ten, który miażdży” - w mitologii nordyckiej młot Thora był magiczną bronią i jednym z trzech atrybutów boga burzy i piorunów. Według Snorriego Sturlusona został wykuty przez karły o imionach Sindri i Brokk. Ten prezentowany tutaj symbol odwagi, siły i inwencji został zrobiony przeze mnie, choć karłem nie jestem, za to pracuję również ręcznie posługując się tradycyjnymi technikami złotniczymi, ale bez użycia magii (no może odrobinę).

Srebrna powierzchnia oprawy tej surowej zawieszki otrzymała młotkowaną fakturę, która następnie została przyciemniona oksydą i miejscami wypolerowana. Podobnie wyglądało przygotowanie odpowiedniego, srebrnego zapięcia dla plecionego rzemienia z barwionej skóry naturalnej. Hak jest dobrze przemyślanym zapięciem i trzyma solidnie, ponieważ aby go rozpiąć, trzeba ustawić obie części pod kątem 90 stopni względem siebie, co uniemożliwia przypadkowe zgubienie ozdoby. 

Wewnątrz, pod powierzchnią krystalicznej żywicy jubilerskiej umieściłem mozaikę części zegarkowych układających się w motywy kojarzące się z kulturą skandynawską, ale przekute na współczesną, industrialną modłę.

No dobrze – powiecie – a gdzie ta odrobina magii?

Magia zawiera się w dźwiękach: pierwotnie zamiast tego opisu planowałem umieścić tylko linki do muzyki, która była natchnieniem i podkładem przy tworzeniu tego męskiego naszyjnika. Ona stanowiła jego zalążek, inspirację i nieuchwytną, pierwotną treść. Zatem wsłuchaj się... i poczuj to:

Trevor Morris, Einar Selvik „Vikings suite”

Sólstafir „Djákninn”

Tylko wyobraźcie sobie takiego współczesnego Thora – Nie! Nie tego z Marvela – takiego bardziej surowego, mitologicznego, pojawiającego się w tym świecie, by zgładzić wielkiego Jormunganda w takiej odsłonie:

Daniel Pemberton „The Devil and The Huntsman”

I.. puff.. trzymasz w ręce amulet pełen niepohamowanej mocy, niezłomności i siły niczym uderzenie pioruna.

Obwód wewnętrzny zapiętego naszyjnika z Młotem Thora to 47cm (mogę skrócić rzemień na życzenie).

Wymiary zawieszki: 2,9 cm x 4 cm

Masa srebra pr. 925: 7,6g.

Użyte materiały: srebro, żywica, skóra naturalna, metalowe części zegarków.

Opis

Kolekcja biżuterii
Simply Steampunk
Kolor
srebrne
szare
Oprawa
Srebro

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password