Srebrna zawieszka kot
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Duży wisior z kotem z części zegarków

Unikatowa, ręcznie robiona zawieszka z mechanicznym kotem z części starych zegarków.

2 970,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępne od ręki
TRYB

Kot jaki jest każdy widzi... ale nie każdy rozumie. I nie każdy kocha tak, jak opiekun(ka) swoje futrzate, słodkie szczęście. Tematem tej zawieszki jest typowy Felis domesticus, kanapowiec z pięknym, lśniącym futerkiem i (ledwie zauważalną ;) fałdką tłuszczyku na brzuszku świadczącą wyłącznie o dobrobycie ;). Nie ukrywam, że inspiracją do wykonania tego artystycznego wisiora był nasz ukochany kocurek Teo – cudowny, kontaktowy, komunikatywny pieszczoch, który jednak jest też aktywnym, silnym i sprawnym drapieżnikiem. Niech no jakaś muszka znajdzie się na jego terytorium! Już on jej pokaże! A my obserwujemy niebywałe akrobatyczne skoki i wygiby naszego puchatego przyjaciela, który z lekkością baletmistrza dokazuje po mieszkaniu jakimś cudem zazwyczaj niczego nie niszcząc. Ów wisior z kotem nie jest jednak portretem naszego zwierzaka. Powstał z czystej miłości pomiędzy nami a wpatrzonym w nas swymi wielkimi oczami mruczącym „traktorkiem” i z potrzeby wyrażenia zachwytu nad absolutnie każdym kochanym, domowym kotem, który – jak powszechnie wiadomo jest najlepszym przyjacielem człowieka*

Nasze „lwy kanapowe” są stworzeniami mocno skomplikowanymi, bardzo inteligentnymi, zdolnymi do wielkiej miłości i przywiązania, choć – powtarzam to od lat – na kocią miłość i zaufanie trzeba sobie zasłużyć. Są też o tyle niezwykłe, iż te silne i sprawne drapieżniki potrafią się tak łatwo przeistoczyć w rozbrajająco słodkie kanapowo-kocykowe mruczki wtulone w kolana i brzuchy swoich opiekunów i nadstawiające się z ufnością do głaskania i tulenia.

Cóż jeszcze można dodać? Może choć kilka słów o samej o tej nietypowej zawieszce? Jej średnica to 51 mm a długość całkowita wraz z krawatką to 85 mm. Motyw jest zrobiony z części zegarków (sylwetka zwierzęcia, rośliny i owad) oraz z kory (tło). Tło i rośliny zostały przeze mnie wybarwione. Cała scena jest zatopiona w krystalicznie przejrzystej żywicy, która zapewnia bezpieczeństwo tej delikatnej kompozycji. Z kolei oprawa jest zrobiona z zaadaptowanej, zabytkowej koperty zegarka kieszonkowego wykonanej ze srebra próby 800**. Została ona odświeżona, ale powiedzmy – nienachalnie. Dlatego nadal widać, iż jest to przedmiot historyczny - nadgryziony zębem czasu. Duże oczko i ozdobną krawatkę dorobiliśmy u nas w pracowni ze srebra.

Ta srebrna zawieszka z mechanicznym kotem jest przedmiotem jednostkowym, unikatowym, wykonanym w jednym egzemplarzu. Nie będzie powielana.

Oryginalna biżuteria artystyczna zasługuje na stosowne opakowanie. Dlatego ten przedmiot zostanie przed wysyłką starannie spakowany w eleganckie pudełeczko jubilerskie – stosownie na prezent.

*plotki głoszą, iż to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale my uważamy, iż są to wyłącznie pomówienia ;) choć... w sumie może należy przyjąć, że... zależy którego człowieka :D no my akurat kumplujemy się z kotem, ale są też i tacy, którzy świata nie widzą poza swoim psiakiem ;)

**dawne koperty zegarków ze srebra były najczęściej wykonywane właśnie ze srebra próby 800.  

Opis

Kolekcja biżuterii
Mechaniczne Miniatury
Kolor
brąz i bordo
srebrne
zielone
Oprawa
Srebro

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password