Asymetryczny naszyjnik wire wrapping
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Ul - kobiecy, asymetryczny naszyjnik ze srebra

6 200,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępne od ręki
TRYB

Ten oryginalny naszyjnik powstał z potrzeby serca i niesie ze sobą wielowymiarowe przesłanie: ekologiczne, feministyczne i zmysłowo-kobiece.

*

Motyw pszczoły i plastra miodu ma zwracać uwagę na fakt postępującej dewastacji środowiska przejawiający się m. in. poprzez wymieranie tych pożytecznych owadów. Bez ich pracy wiele gatunków stworzeń, w tym ludzie, może nie przetrwać. Jestem kobietą i matką. Nie takiej przyszłości rodem z postapokaliptycznych filmów i literatury chcę dla swoich dzieci. Być może, gdyby ludzie zorganizowali się i zaczęli pracować na rzecz własnego "ula", czyli naszej planety, to mielibyśmy lepsze perspektywy na przyszłość.

*

Inspiracją do wykonania tego oryginalnego naszyjnika była żeńska organizacja ula. Przyszło mi do głowy, że gdyby w rządach i zarządach było więcej kobiet.. choćby tylko 50%... to świat byłby zupełnie inny. Być może nie musiałybyśmy wychodzić na ulice i walczyć o swoje prawa. Konieczność szarpania się z patriarchalnym społeczeństwem, sprawia, iż marnujemy swój czas i energię, co jest frustrujące. Moja wizja feminizmu to wizja współpracy kobiet i mężczyzn opartej na szczerości oraz partnerskim zrozumieniu potrzeb. Dla mnie to naturalne, że z mężem zazębiamy się ze sobą, jak trybiki zegarka swoimi talentami i umiejętnościami.

*

Jest to też praca bardzo kobieca ze względu na swą finezyjną, nieco kokieteryjną formę. Ma podkreślać urodę i przykuwać wzrok do dekoltu. Zmysłowość jest silnie związana z kobiecością i uważam, że odrobina seksapilu z klasą jest fascynująca. Ten naszyjnik jest zrobiony całkowicie ręcznie ze srebra próby 925, powstał bez planowania, po prostu intuicyjnie pozwoliłam się prowadzić własnej wyobraźni oraz materiałom. Moje prace łączą w sobie różne sprzeczności: geometryczne kształty, z płynną falistyką fantazyjnych linii; motywy mechaniczne z przyrodniczymi, dając zupełnie nowe, biomechaniczne i mimo wszystko spójne oraz lekkie wizualnie obiekty. Taki jest też ten asmetryczny naszyjnik.

*

Elementy składowe:

- srebro pr. 925

- bursztyn (wewnątrz sześciokątów oraz podwieszony z lewej strony)

- granat (kropla pod główną dekoracją, z prawej strony)

- metalowe części zegarków tworzące motyw w sześciokątnych żywicznych kaboszonach

Opis

Kolekcja biżuterii
Mechaniczne Miniatury
Kolor
brąz i bordo
srebrne
szare
Oprawa
Srebro

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password