Zawieszka z drzewem poznania dobra i zła
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Wyjątkowy naszyjnik z biblijnym drzewem z części zegarków

Ręcznie robiony wisior z biblijnym drzewem z części zegarków.

1 234,00 zł
Brutto
Ilość
Na zamówienie. Napisz do nas :)
TRYB

Drzewo i człowieka łączy naturalna i mocna więź emocjonalna. Drzewa dają schronienie i żywią nas rodząc owoce. Wznoszą się ku niebu, jednocześnie będąc pewnie i głęboko zakorzenione w ziemi, dzięki czemu symbolizują mądrość człowieka, który darzy szacunkiem ziemię – jakże podstawową dla swojej egzystencji - oraz jednocześnie zwraca się ku Bogu. Dlaczego jednak nie każdy człowiek jest taki? Skąd się biorą ignoranci, demolujący to dziedzictwo? Jednocześnie beztroscy i głupi. Traktujący świat jako rynek zbytu. Żyjący jakby istniało tylko teraz i tu. Bez jutra. Bez przyszłości dla nich samych oraz dla przyszłych pokoleń. Być może odpowiedzią na to pytanie jest historia nieposłuszeństwa Adama i Ewy?

Rajskie drzewo poznania dobra i zła to symbol bożego porządku, który został zakwestionowany przez Adama i Ewę. Zjedzenie zakazanego owocu było symbolicznym doświadczeniem przeżycia zła, czyli zawinionej utraty dobra. Naruszeniem porządku natury i hierarchii wartości oraz odwróceniem się od Stwórcy. Konsekwencją tego czynu było zranienie natury samego człowieka, które dotknęło cały rodzaj ludzki – każdy człowiek ma skłonność do słabości i zła, dziedzicząc konsekwencje tamtego upadku w formie grzechu pierworodnego. Dlatego właśnie nie każdy czuje tą łączność z naturą, światem... i Bogiem. Są tacy, dla których zbicie fortuny i interesy są jedynym sensem życia. 

Ale w Edenie rosły też inne drzewa. Na przykład Drzewo Życia, którego owoce miały zapewniać nieśmiertelność. Symbolizuje ono również wieczne odradzanie się przyrody oraz przemijanie ludzkiego losu. Na które z nich patrzy wąż w tej miniaturowej scence? Moim zdaniem właśnie na to drugie, jednocześnie knując zapewne, jak odebrać ludziom nieśmiertelność, którą ono daje... a czas mija... a wskazówki zegarka przesuwają się po rajskim podłożu odmierzając czas do pierwszego świadomie popełnionego grzechu. Czy mogliśmy go uniknąć? Jak możemy sobie z jego konsekwencjami poradzić teraz, zarówno na niewielkich poletkach własnych dusz, jak i na skalę zniszczonej planety, której dewastacja odbija się na zdrowiu i środowisku życia każdego z nas?

Biżuteria artystyczna, jak każda inna dziedzina sztuki, daje szerokie pole do podejmowania ciekawych i niekiedy niełatwych tematów, co staramy się robić. Ta ręcznie robiona zawieszka z biblijnym drzewem ma średnicę zewnętrzną około 51mm. Jest zrobiona z części zegarków oraz drucika miedzianego i mosiężnego. Kompozycja wewnątrz oprawy została zabezpieczona przejrzystą żywicą. Do nabywcy praca pojedzie w pudełeczku jubilerskim spakowana odpowiednio na prezent.

Opis

Kolekcja biżuterii
Mechaniczne Miniatury
Kolor
czarne
srebrne
złote
Oprawa
Inne metale

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password