Kosmiczny, srebrny naszyjnik z hematytem
 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłkaw dni robocze

 

Osobista obsługa klienta

Niebieska osobliwość – kosmiczny, srebrny naszyjnik z hematytem

Oryginalny naszyjnik artystyczny inspirowany gwiazdami i astronomią.

2 700,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępne od ręki
TRYB

Gdy bardzo masywna gwiazda (20-150 razy cięższa od Słońca) umiera w tak zwanym wybuchu supernovej, jej gwałtownie gęstniejące jądro może zapaść się do postaci czarnej dziury, czyli obiektu, którego siła grawitacji jest tak duża, że nawet światło nie jest w stanie się z niego wyrwać. Tę czasoprzestrzenną osobliwość otacza sfera „horyzontu zdarzeń” - obszaru bez powrotu – wchłaniającego absolutnie wszystko, co znajdzie się w promieniu oddziaływania jego przyciągania. Zdarza się, że czarna dziura powstaje w układzie gwiazd podwójnych. Wtedy los bliźniaczego ciała jest przesądzony.

Taka sytuacja została przedstawiona w tym ręcznie robionym, srebrnym naszyjniku. Osobliwość ukryta pod horyzontem niebieskiego hematytu destabilizuje sąsiednią, mechaniczną gwiazdę pochłaniając fragmenty jej materii i - metaforycznie rzecz ujmując - wykrwawia ją. Stąd też świadome użycie właśnie tego kamienia, którego nazwa pochodzi z języka greckiego – „haema” znaczy w nim „krew”, a „haimatites” – „krwisty” (ponieważ po sproszkowaniu uzyskuje on kolor czerwony i zwiera aż 70% czystego żelaza). Dodatkowo jego nieprzenikliwa, lustrzana powierzchnia świetnie nawiązuje do granicy obserwacji czarnej dziury.

Przypuszcza się, że obiekty te nie tylko zakrzywiają, ale też perforują czasoprzestrzeń – dlatego moja osobliwość „przenika” przez powierzchnię kosmicznej zawieszki wychodząc na jej rewersie.

Dopełnieniem niebieskiej kompozycji tego jakże kobiecego naszyjnika są kryształy kyanitu, które pełnią rolę nośnika tej nietypowej pracy, zastępując tradycyjny łańcuszek i dodając ozdobie elegancji i szyku. Kyanit to jeden z dwóch kamieni szlachetnych, które nie gromadzą ani nie zatrzymują negatywnej energii. Zatem, jakkolwiek destruktywna wydaje się być czarna dziura, to niewykluczone, że jest ona zarazem bramą do innych rejonów Wszechświata (może Światów równoległych, albo innych wymiarów?). Prawda, że wciągające?

Prace z kolekcji biżuterii artystycznej Astron to unikatowe obiekty – każdy z ich jest inny, zrobiony ręcznie jako pojedynczy egzemplarz. Łączy je kolorystyka oraz to, iż opowiadają o wzajemnych zależnościach i relacjach ciał niebieskich.

Długość naszyjnika: 40cm

Wymiary zawieszki: 6,2 x 3cm

Masa srebra pr. 925: 7,8g.

Masa całego naszyjnika: 28g

Ważniejsze materiały: srebro, metalowe części zegarków, kyanity, żywica, hematyt.

Zapięcie w formie dwóch otwartych ósemek jest wyjątkowo solidne – aby je rozpiąć lub zapiąć należy ustawić obie jego części pod kątem 90 stopni do siebie, co praktycznie uniemożliwia przypadkowe zgubienie tego unikatowego naszyjnika.

Oczywiście ta ozdoba zostanie dla Ciebie spakowana w eleganckie pudełeczko.

Opis

Kolekcja biżuterii
Astron
Kolor
niebieskie
srebrne
złote
Oprawa
Srebro

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password